Kaip būtinybę versti privilegija ir motyvacija?

Ar žinote, kad darbo saugos priemonėmis galima užtikrinti ne tik darbuotojų saugumą, bet ir PRODUKTYVUMĄ?

3 patyrusio kompanijos vadovo paslaptys, kurios leis jums išnaudoti apsauginius batus, akinius bei kitas darbo priemones  PROTINGIAU!

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „smarter not harder“

Mes įpratę motyvuoti darbuotojus piniginiais priedais, bet tai yra neilgalaikė motivacija. Mes parodysime, kaip būtinybę paversti privilegija, paskatinimu dirbti. Dauguma įmonių kurios užsiima gamyba, sandėliavimo darbais, statybomis, remontu ir t.t. kuriose žmonės dirba fizinį darbą, pagal Lietuvos įstatymus privalo aprūpinti darbuotojus darbo saugos priemonėmis. Tačiau yra būdas, kaip privalybę paversti privalumu. Atskleisime kelias paslaptis kaip galima tai padaryti.

Pravartu žiūrėti į ilgalaikę perspektyvą. Visi norime sutaupyti ant būtinybių, tokių kaip darbo batai. Nusiperkam dėl varnelės pigius apsauginius batus, padalinam darbuotojams ir viena problema jau atkrito, tiesa? Tačiau, man, bei visiems mano pažįstamiems vadovams teko susidurti su didesne problema, kuri iškilo dėl tokio prasto „sprendimo sutaupyti”. Dalis darbuotojų tiesiog nenešioja batų, o vaikšto su savo senais laisvalaikio sportbačiais ar net šlepetėmis. Rizikuoja sveikata, kompanijos reputacija, įvaizdžiu, o atsakingas už visą tai kaip visada – vadovas. Paklausęs kodėl darbuotojai taip daro, gavau aiškų atsakymą: „su darbo batais mano kojos tinsta, prakaituoja, jie varžo pėdos judesius bei dangtelis bato priekyje spaudžia pirštą”. Ir tokių skundų buvo neįtikėtinai daug. Susimąsčiau. Nusprendžiau pabandyti pakeisti darbo saugos priemonių tiekėją. Aprengiau darbuotojus aukštesnės, nei vidutinės klasės drabužiais, batais ir tuoj pat nupirkęs pasigailėjau: išleidau kiek daugiau pinigų, nei įprastai tekdavo! Praėjo metai: paskaičiavau, kad ankščiau mokėdavau už batus mažiau, tačiau pirkdavau minimum 4 kartus į metus. Elementari matematika paprasta: gerokai sutaupau. Beje batus pakeičiau naujais tik po 2 metų po pirmo apsipirkimo.

Be to, kad sutaupiau pinigus, sutaupiau ir savo brangų laiką. Kas tris mėnesius ar net dažniau tekdavo iš naujo užsakinėti batus ir pirštines, iš naujo juos dalinti, vis naujos sąskaitos, nauji mokėjimai, rūpesčiai… Dabar tokios reikiamybės nebėra, apsipirkimai vyksta kartą į 1-2 metus. Darbuotojai aprūpinti, o aš ramus, kad nekils problemų.

Sužinojau įdomų faktą: žmogaus koja per 8 valandas darbo išskiria 200 ml prakaito. Dėl to darbuotojams buvo nepatogu dirbti, jie nesijautė gerai, o dar ir tie sunkūs darbo batai, nuo kurių kojos dar labiau pavargsta labai įtakojo darbo produktyvumą. Su gerais darbo batais pagal mūsų paskaičiavimus produktyvumas kilo net 40%. Be darbo batų niekaip neapsieisime, o sutaupyti ir net gauti naudos iš kokybiškos prekės man atrodo yra geras sprendimas. Darbuotojai anksčiau pavargdavo jau po pirmos dienos pusės, darbų tempas lėtėjo. Dabar nebeturime tokios problemos. Dirbame greičiau, produktyviau ir pelningiau!

old work boots

Registruokitės naujienlaiškiui ir gaukite 5% nuolaida pirmam apsipirkimui!

    El.paštas